گفت و گو
پیوندهای تصویری
1401/01/18 تعداد بازدید: 18
print
۱۶۰ مبلغ به شهرستان های چهارمحال وبختیاری اعزام شدند

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال وبختیاری گفت: رمضان امسال بجز ۲۳۰ مبلغ مستقر و طرح هجرت استان، بالغ بر ۱۶۰ مبلغ که اکثراً بومی استان هستند و در سامانه ثبت نام کرده اند به فعالیت تبلیغی در قالب سخنرانی و نشست های تبیینی، جزءخوانی و تفسیر قرآن در جای جای استان خواهند پرداخت.

 

سیدابوالقاسم کاظمی، معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری

به گزارش روابط عمومی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابوالقاسم کاظمی، معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اداره‌ کل تبلیغات اسلامی چهارمحال‌وبختیاری در تشریح ویژه‌برنامه‌های ماه مبارک رمضان با اشاره به اینکه شرایط کرونایی دو سال گذشته باعث تعطیلی بسیاری از برنامه‌ها از جمله در ایام و لیالی ماه مبارک رمضان شد، اظهار کرد: امسال در دهه پایانی شعبان رسم پسندیده غبارروبی مساجد استان انجام شد که بر این اساس، در مجموع بالغ بر ۵۰۰ مسجد، حسینیه و امامزاده برای میزبانی از روزه‌داران آماده‌سازی شدند و صحنه برپایی برنامه‌های ماه مبارک رمضان خواهند بود.

وی ادامه داد: همچنین محافل و جلسات خانگی قرآن در ایام ماه مبارک اقدام به برگزاری جلسات قرآنی می‌کنند که البته به دلیل افزایش این جلسات در سراسر استان آمار دقیقی از تعداد جلسات خانگی قرآن وجود ندارد اما تا کنون ۴۰۰ جلسه خانگی در استان شناسایی شده است.

کاظمی با تصریح اینکه پیش از ماه مبارک رمضان همایش طلایه‌داران تبلیغ با موضع «جهاد تبیین» با پیام نماینده ولی‌فقیه در استان و نیز با حضور مبلغان مستقر، طرح هجرت و نیز مبلغان دعوت شده به استان برگزار شد، گفت: این همایش نیز پیش از دوران شیوع کرونا هر ساله در ایام پایانی ماه شعبان برگزار می‌شد که پس از دو سال تعطیلی برگزار و بر محوریت قرار دادن جهاد تبیین در جلسات و سخنرانی‌ها تأکید شد.

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اداره‌ کل تبلیغات اسلامی بیان کرد: رمضان امسال بجز ۲۳۰ مبلغ مستقر و طرح هجرت استان، بالغ بر ۱۶۰ مبلغ که اکثراً بومی استان هستند و در سامانه ثبت‌نام کرده‌اند به فعالیت تبلیغی در قالب سخنرانی و نشست‌های تبیینی، جزءخوانی و تفسیر قرآن کریم در جای جای استان خواهند پرداخت. ضمن اینکه یک مبلغ مفسر به هر یک از شهرستان‌های ۱۰گانه استان اعزام می‌شوند که جلسات تفسیر را به‌صورت گردشی در سطح استان برگزار خواهند کرد.

کاظمی با اشاره به برگزاری محافل قرآنی در تمام شهرستان‌ها، توضیح داد: علاوه بر برگزاری یک برنامه روزانه جزءخوانی به عنوان محفل قرآنی محوری در هر شهرستان، برگزاری محافل تلاوت و تفسیر قرآن در تمام مناطق استان و مؤسسات و خانه‌های قرآن شهرها و روستاها نیز پیش‌بینی شده است تا بتوان فضایی برای بهره‌مندی بیشتر از مبانی و آموزه‌های نورانی قرآن کریم در این ماه که بهار قرآن است، مهیا شود.

وی گفت: برگزاری نشست‌های گفتمانی و تبیینی و نیز جلسات تخصصی گروه‌های مختلف مانند شاعران آیینی، مداحان و غیره و نیز جشن میلاد امام حسن(ع)، مراسم لیالی قدر و و تهیه و توزیع جزوات و محتوای فضای مجازی از دیگر اقدامات بوده است.

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک