گفت و گو
پیوندهای تصویری
1398/09/14 تعداد بازدید: 34
print
هزینه کردن برای کار های فرهنگی و دینی سرمایه ماندگار است

محمد روح الامین گفت: هزینه کردن در کار فرهنگی و دینی سرمایه ای است جاویدان و ماندگار و هر آنچه برای ترویج و گسترش دین و معارف قرآن و اهل بیت علیهم السلام هزینه شود،ماندگار است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان تبلیغات اسلامی در دیدار با سرپرست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان چهارمحال و بختیاری، گفت: تقویت لایه ی استانی سازمان تبلیغات اسلامی و به تبع آن مدیرکل هایی که پشت میز نشین نیستند و بنا به وظیفه طلبگی بین مردم حضور دارند و به دردهای آنها گوش می دهند و به منظور رفع آلام مردم در تلاش هستند، لازم و ضروری است.

روح الامین افزود: از طرفی دیگر سازمان تبلیغات اسلامی چیزی در حدود ۳۵ درصد از پست های سازمانی اش خالی است و جایی مثل استان چهارمحال و بختیاری بسیاری از پست ها خالی هستند و به اقتضاء محیط و عملکرد، گرفتن نیروی اداری هم برای سازمان تبلیغات کار مشکلی است.

وی ادامه داد: هزینه کردن در کار فرهنگی، هزینه ی از بین رفته و ناماندگار نیست، بلکه سرمایه ای است جاویدان و ماندگار و هر آنچه برای ترویج و گسترش دین و معارف قرآن و اهل بیت علیهم السلام هزینه شود، ماندگار است.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی سازمان تبلیغات اسلامی بیان کرد: طرح امام محله، طرح اختصاسی سازمان تبلیغات اسلامی است که در استان چهارمحال و بختیاری هم در ۲۱ مسجد به صورت نمونه در حال اجراست و سازمان تبلیغات اسلامی بیشتر تمرکز خود را روی این طرح گذاشته است که به تأیید مقام معظم رهبری هم رسیده است.

حجت‌الاسلام مهدی طاهری هم در این نشست با اشاره به اعتبارات ناچیز اداره کل تبلیغات اسلامی، گفت: اعتبارات این اداره کل با توجه به رسالت هایی که دارد بسیار ناچیز است و این در حالی است که اعتبارات بسیار دیگری برای جبران مثلا آسیب های اجتماعی اختصاص داده می‌شود و این موضوع، موضوعی است که اگر اعتبارات دستگاهی همچون سازمان تبلیغات اسلامی از اول خوب دیده می شد، کار به آسیب های اجتماعی نمی رسید و به قول معروف پیشگیری بهتر از درمان است.

حجت‌الاسلام طاهری با بیان اینکه ایجاد زیر ساخت های اولیه برای رسیدن به این هدف بزرگ مشکل اصلی و اساسی ما است، افزود: در خواست دارم فضایی تسهیل شود تا ما بتوانیم کارهای میدانی قوی تری انجام دهیم و وقتی این چنین شود قطعا آورده هایی برای جامعه اسلامی و نظام اسلامی خواهد داشت.

وی ادامه داد: ارتباطی که روحانی ما در مناطق آسیب پذیر با مردم دارد از جنس ارتباط سخت و امکاناتی نسیت، بلکه ارتباط انسانی، فکری و قلبی است که به وجود آمدنش نیاز به زمان و حمایت دارد و اگر بتوانیم این ارتباط را از طریق پایگاه دینی که همان مسجد است، تقویت کنیم، در خیلی از جاها کار به آسیب های اجتماعی نمی رسد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: طلبه ای که با وجود وضع مالی مناسب خانوادگی، روز سوم بعد از ازدواجش از تهران، به منظور امر مقدس تبلیغ عازم دور افتاده ترین منطقه ی محروم شهرستان لردگان می‌شود و بعد از گذشت مدتی قصد برگشت دارد و با مخالفت مردم روبه‌رو می‌شود که باید بمانید، نه برای آنها میز و صندلی و کامپیوتر و هیچ امکاناتی برده و نه برای آنها ساختمانی درست کرده، اما ارتباطی انسانی و قلبی ایجاد کرده که مردم قادر به ترک او نیستند و خواهان ادامه زندگی او در آن منطقه هستند.

حجت‌الاسلام طاهری افزود: چنین حرکت هایی باید تقویت و افزایش داده شود تا شاهد کاهش و رفع آسیب های اجتماعی باشیم، تا نخواهیم بعدا هزینه های بسیاربیشتری را متحمل شویم تا با آسیب ها مقابله کنیم و امید است راهکار ها و تدابیری اندیشیده شود تا ما بتوانیم در این مسیر موفق تر عمل کنیم.

وی ادامه داد: پایگاه تحول اجتماعی در جامعه شیعه باید مسجد باشد چون که اگر مسجد کارکردهای اساسی اش را به دست بیاورد و مردم احساس کنند مأمن و پناهگاه آنان و حل مشکلاتشان در این شرایط مسجد است و آسیب های اجتماعی شکل نخواهد گرفت.

گفتنی است این نشست سه شنبه ۱۲ آذر ۹۸ در دفتر سرپرست سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان چهارمحال و بختیاری، برگزار شد.

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک