گفت و گو
پیوندهای تصویری
1401/01/20 تعداد بازدید: 23
print
آغاز ثبت نام «جشنواره قرآنی محله های نور» در چهارمحال وبختیاری

اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال وبختیاری همزمان با ماه مبارک رمضان و در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «هر مسجد یک پایگاه قرآنی باشد»، اقدام به برگزاری «جشنواره قرآنی محله های نور» کرده است.

 

 

جشنواره قرآنی محله های نور

به گزارش روابط عمومی تبلیغات اسلامی چهارمحال‌وبختیاری، همزمان با ماه مبارک رمضان و در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه «هر مسجد یک پایگاه قرآنی باشد»، اداره امور قرآنی اداره کل تبلیغات اسلامی استان نسبت به برگزاری «جشنواره قرآنی محله‌های نور» در سه مرحله محلات، شهرستانی و استانی اقدام کرده است.

این جشنواره که در سه رشته حفظ، قرائت و تفسیر قرآن کریم برگزار می‌شود، برای سه گروه سنی زیر ۱۰ سال، ۱۰ تا ۱۸ سال و بالای ۱۸ سال برنامه‌ریزی شده که در ایام ماه مبارک رمضان ادامه می‌یابد.

بر اساس فراخوان جشنواره قرآنی محله‌های نور، منبع مسابقه تفسیر این جشنواره از کتاب سه جلدی «تبیین با نور قرآن» از سیدمحمدحسین راجی است که جلد اول این مجموعه در مرحله محلات، جلد دوم در مرحله شهرستان و جلد سوم در مرحله استانی جشنواره قرآنی به عنوان مرجع رشته تفسیر معرفی شده است.

علاقه‌مندان در رشته حفظ جشنواره قرآنی محله‌های نور بر حسب سن می‌توانند در بخش ۲۰ سوره آخر، سوره مبارکه یس و سوره مبارکه مؤمنون که به ترتیب برای رده‌های سنی زیر ۱۰ سال، ۱۰ تا ۱۸ سال و بالای ۱۸ سال پیش‌بینی شده است، شرکت کنند.

افراد علاقه‌مند برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام در جشنواره قرآنی محله‌های نور به مساجد محله‌های خود مراجعه کنند.

© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک