گفت و گو
پیوندهای تصویری
1400/06/09 تعداد بازدید: 445
print
شورای قرآنی شهرک منظریه تشکیل شد

شورای قرآنی شهرک منظریه با هدف پیگیری، ساماندهی فعالیت های قرآنی و برنامه ریزی به منظور اجرای جشنواره قرآنی تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، حمید بهرامی فیل آبادی در گفتگو با این روابط عمومی با اشاره به اهمیت فعالیت های قرآنی گفت: در عصر حاضر به دلیل رشد فضای مجازی و رسانه های مختلف از شبکه های موبایلی گرفته تا اینترنت و ماهواره، متاسفانه شاهد هستیم که مردم و به خصوص جوانان و نوجوانان کمتری نسبت به فعالیت های قرآنی پیگیری و اقدام می‌کنند.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهرکرد خانواده را مهم ترین رکن در استقبال جوانان از فعالیت های قرآنی و دینی دانست و افزود: کودکی که در خانواده مذهبی با باور های دینی آشنا می‌شود و آنها را برای خود ارزش بداند، تحت هر شرایطی از اعتقادات و باور های خود دفاع می‌کند و محیط و سایر عوامل نمی تواند مانع شود.

وی ادامه داد: اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهرکرد، تمام تلاش خود را به منظور توسعه فعالیت های قرآنی در محله ها و نقاط مختلف شهری و روستایی انجام می دهد و به‌عنوان مثال روز شنبه ۶ شهریور ۱۴۰۰ نشستی در خصوص رشد و توسعه فعالیت های قرآنی با حضور مدیر و اعضای مؤسسه اهل بیت علیه السلام،سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهرکرد، رئیس اداره امور قرآنی و کارشناسان مربوطه برگزار شد.

بهرامی فیل آبادی هدف از برگزاری این نشست را، راه اندازی پویش استانی با موضوع؛ « چگونه معارف قرآن را در استان توسعه دهیم»، اعزام مربیان قرآنی به منطقه مشایخ با موضوع مؤسسه اهل بیت علیهم السلام و شناسائی افراد فعال قرانی در منطقه مشایخ دانست.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهرکرد ادامه داد: با توجه به نشست روز پنج شنبه، ۲۱ مرداد ۱۴۰۰ با حضور مدیرکل و فعالین قرآنی و ائمه جماعات شهرک منظریه و تاکید ایشان بر ساماندهی و نظارت بیشتر بر فعالیت های قرآنی شهرک منظریه، شورای قرآنی منظریه متشکل از ائمه جمات سه مسجد، خانه های قرآن مساجد منظریه و با نظارت مستمر و تسهیل گرانه سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرکرد تشکیل شد.

وی هدف از تشکیل این شورا را پیگیری و فعال شدن خانه قرآن در شهرک منظریه، برنامه ریزی به منظور اجرای جشنواره قرآنی شهرک منظریه، به صورت جامع و حضور حداکثری در اولین فرصت مناسب، تشکیل شورای هماهنگی فعالیت های قرآنی در منظریه با حضور فعالان قرآنی و برگزاری جلسات خانگی قرآن و تلاش برای گسترش این جلسات در منظریه به صورت حضور در حیاط مجتمع مسکونی و فضای باز دانست.

بهرامی فیل آبادی در پایان فعالیت های خانوادگی و درون محله، با حضور اهالی محله را بسیار مؤثز دانست و ادامه داد: اگر اهالی محله با همدلی و مشارکت هم نسبت به برگزاری جلسات قرآنی اهتمام ورزند، شاهد رشد فعالیت های قرآنی در جامعه و کاهش آسیب ها و معضلات اجتماعی خواهیم بود.

گفتنی است این نشست ۶ شهریور ۱۴۰۰ در اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهرکرد برگزار شد.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک