گفت و گو
پیوندهای تصویری
1399/01/10 تعداد بازدید: 391
print
دنیای پساکرونا، مستعد گلوبالیزه شدن

مسئول مجمع کانون های فرهنگی تبلیغی استان چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه دنیای امروز نیاز به رهبری واحد دارد، گفت: دنیای پساکرونا، مستعد گلوبالیزه شدن است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری جواد محمودی گفت: وقتی یکی از اعضای خانواده با یک نفر در فامیل وارد مشاجره یا تنشی شود اعضای خانواده از آن عضو حمایت می‌کنند و در این جا پدر را به‌عنوان رهبر برای مدیریت بحران و حفظ منافع خانواده انتخاب می‌کنند و اگر اختلافاتی هم وجود داشته باشد حداقل در این شرایط فراموش می‌شود.

محمودی افزود: این موضوع در مقیاس های بزرگتر مثل فامیل، محله، شهر، استان و کشور هم متصور است که دربرابر دشمن مشترک متحد می شوند و اختلافات درونی و منافع شخصی برای منافع مشترک کنار گذاشته می‌شود.

وی ادامه داد: وقتی کرونا همه کشورهای جهان را درگیر می‌کند، اختلافات به حداقل ترین حالت می رسد چون نیاز به یک رهبر واحد برای مدیریت بحران پاندمی جهانی کرونایی مهمتر از منافع یا تنازعات قبلی است، اکنون دشمن مشترکی بنام کرونا باعث وحدت جهانی شده تا جایی که دستاوردهای مدیریت، کنترل و درمان کرونا در کشوری می تواند در هرجایی استفاده شود و همه کشورها برای هم کمک های پزشکی برای مبارزه با این دشمن مشترک ارسال می‌کنند.

مسئول مجمع کانون های فرهنگی تبلیغی استان چهارمحال و بختیاری بیان کرد: این اصل «منافع مشترک، دشمن مشترک» در نگاه جهانی می تواند به ایجاد رهبری جهانی کمک کند شاید سازمان ملل در ابتدا می توانست این مسئولیت را برعهده بگیرد ولی استکبارهای دارای حق وتو و کشورهایی که خود را بزرگ و ابرقدرت دنیا می دانند مانع تحقق این رویا شد. هرچند سازمان ملل نیز مولود خود همین جریان فکری جهانی(فراماسونری) برای کنترل نرم و قانونی تمام دنیا است.

جواد محمودی گفت: دربحران اقتصادی ۲۰۰۸ آمریکا الگوی برون رفت معرفی شد ولی درسال ۲۰۱۶ آمریکا استعفا داد و خود را کنارکشیده و اعلام کرد «اول خودم».

وی ادامه داد: این مسئله رهبر جهانی در برابر دشمن مشترک در بسیاری از آثارلیوود به نمایش گذاشته شده مانند: روزی که زمین از حرکت ایستاد، روز استقلال، ۲۰۱۲، ورود، جنگ جهانی زد، شیوع و... که در همه آنها رهبری جهان توسط یک هیئت از روسای جمهور بعضی کشورها (عمدتا امریکا، چین، روسیه، انگلیس، آلمان، فرانسه ژاپن، و یک کشور عربی) به ریاست آمریکا که قهرمان اصلی فیلم هم یک آمریکایی است.

محمودی افزود: تاکنون همه مکاتب «ایسمی» جهان شکست خوردند و حتی فوکویاما نظریه پرداز امریکایی(ژاپنی الاصل) گفته دنیا با لیبرالیسم پایان می یابد. فرانسیس فورد کاپولا، فیلمساز و کارگردان آمریکایی در یک کنفرانس خبری گفته:ما به خدای بخشنده و مهربانی که اسلام می‌گوید اعتماد داریم؛ او ما را از فتنه ها نجات خواهد داد.

وی در پایان گفت: این موضوع در باورهای اکثر مردم جهان که به واسطه انقلاب اسلامی با اسلام آشنا شده اند وجود دارد و شاید زمان آن رسیده که حکومت جهان به دست صاحب اصلی آن برسد و وعده الهی محقق شود.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک