گفت و گو
پیوندهای تصویری
1399/03/17 تعداد بازدید: 636
print
اندیشه های امام(ره) برای جوانان تبیین شود

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اردل خواستار تبیین اندیشه های حضرت امام خمینی ره برای جوانان شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهار محال و بختیاری، حجت‌الاسلام حمید بهرامی در مصاحبه با این روابط عمومی گفت: بنیان‌گذار کبیر انقلاب در اوج بزرگی و کمال با اقتدا به مولای متقیان علی(ع) ساده‌زیستی را پیشه کردند، این ویژگی باید برای مسؤولان نظام اسلامی الگو باشد.

وی ضمن تسلیت سالروز رحلت امام خمینی(ره) خواستار تبیین اندیشه‌های امام(ره) برای جوانان و الگو قرار دادن ساده‌زیستی امام خمینی برای مسؤولان شد.

حجت‌الاسلام حمید بهرامی فیل‌آبادی گفت: امام راحل شخصیتی بی‌بدیل و دارای جامعیت بودند و دوست و دشمن به این مهم اعتراف می‌کنند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اردل با اشاره به بعد علمی شخصیت امام(ره) افزود: ایشان در علم فقه، سیاست، عرفان و.. . شهره زمانند و زهد و دنیاگریزی امام(ره) مثال‌زدنی است.

وی ادامه داد: بنیان‌گذار کبیر انقلاب در اوج بزرگی و کمال با اقتدا به مولای متقیان علی(ع) ساده‌زیستی را پیشه کردند و به شدت به قناعت معتقد بودند، این ویژگی باید برای مسؤولان نظام اسلامی الگو باشد.

بهرامی خاطرنشان کرد: آنچه امام خمینی و انقلاب اسلامی را از سایر جش‌های سیاسی متمایز می‌کند، شکستن پارادایم جاری جهان و حرکتی اعجازگونه در خلاف جهت فرهنگی جهان است که متکی به ذات خداوندی، اعتماد به مردم و خارج از معادلات و معیارهای غربی بود.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اردل با اشاره به اینکه امام راحل در برپایی نهضت و بسیج مردم از آموزه‌های وحیانی مدد گرفت، اظهار داشت: در تز انقلاب شعار امام(ره) فطرت انسان در حقیت‌جویی و عدالت‌خواهی و مبارزه با اهریمن بود.

وی امام خمینی(ره) را ذوب در اسلام دانست و افزود: همین امر ایشان را در نوع جهان‌بینی از سایر رهبران سیاسی متمایز می‌کرد.

بهرامی تشریح کرد: امام شعار «نه شرقی و نه غربی» را مطرح کرد و به برکت همین خط‌مشی تاکنون علی‌رغم همه بدخواهی‌ها و تحریم‌ها، استقلال خود را حفظ کرده‌ و تسلیم زور نشده‌ایم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان اردل یکی دیگر از شاخص‌های امام(ره) را تکلیف‌مداری و ادای وظیفه شرعی عنوان کرد و گفت: تغییر رفتار به‌خاطر تغیر وظیفه، جایگاه مهمی در فهم اندیشه و عمل سیاسی امام(ره) دارد و خود ایشان فرمودند، تمام رفتارهایشان بر اساس تکلیف بوده است.

وی اضافه کرد: اگر این موضوع الگو باشد نباید نگران باشیم که مبادا شکست بخوریم بلکه فارغ از نتیجه عمل به تکلیف کنیم.

بهرامی در پایان با بیان اینکه اندیشه امام خمینی‌(ره) باید برای نسل‌های بعدی انقلاب تبیین شود، عنوان کرد: انقلاب ما محدود به ایران عزیز نیست بلکه انقلاب ما نقطه شروع انقلاب جهانی مهدوی است.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک