گفت و گو
پیوندهای تصویری
1399/02/04 تعداد بازدید: 187
print
پیوستن موسسات و خانه های قرآن چهارمحال و بختیاری به رزمایش «کمک مومنانه»

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری از پیوستن موسسات و خانه های قرآن این استان به رزمایش« کمک مومنانه » خبرداد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، محسن تقی پور رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی استان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص حمایت و کمک مؤمنانه به آسیب‌دیدگان اقتصادی از کرونا، گفت: مؤسسات قرآنی و خانه‌های قرآن شهری و روستایی استان نیز به این رزمایش ملی پیوسته‌اند تا هر مرکز قرآنی حکم یک خیر را داشته باشد و طبق برنامه‌ریزی‌ها، حداقل حمایت از یک خانواده محروم را در روزهای سخت کرونایی و ایام ماه مبارک رمضان بر عهده بگیرد.

تقی‌پور بیان کرد: این اقدام خداپسندانه در حال حاضر با همت قرآنیان و فعالان قرآنی و جمع‌آوری کمک‌ها آغاز شده است که انتظار می‌رود خیران قرآنی نیز به این مسئله ورود کنند و یاری‌گر مراکز قرآنی در این کمک مؤمنانه باشند.

رئیس اداره امورقرآنی افزود: همزمان با عید نیمه شعبان نیزکمک هایی تحت عنوان « مهر مهدوی» به خانواده های کم درآمد و آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا، توسط برخی موسسات و خانه های قرآن استان انجام شد.

وی همچنین بیان کرد: چنانچه موسسات و خانه های قرآن در توزیع کمک های جمع آوری شده مشکل داشتند، می توانند با همکاری مجموعه اداره امور قرآنی توزیع نمایند.

تقی پور افزود: مدیران مراکز قرآنی می توانند به صورت خودجوش نسبت به برپایی ایستگاه همدلی و کمک مومنانه اقدام نمایند و در این زمینه می توانند با کارشناسان قرآنی شهرستان ها هماهنگی لازم را انجام دهند.

وی در خصوص فعالیت‌های آموزشی مراکز قرآنی استان، تصریح کرد: این مراکز کماکان تابع ستاد ملی مبارزه با کرونا هستند و فعالیت‌های آموزشی متوقف شده است اما آموزش‌های عمومی و تخصصی بعضاً از طریق فضای مجازی پیگیری می‌شود و این روند تا بازگشت به روال عادی، ادامه دارد.

تقی‌پور در خصوص برنامه‌های اداره امور قرآنی استان در ماه مبارک رمضان، تصریح کرد: امسال به دلیل شرایط پیش‌آمده، برنامه «با قرآن در رمضان» به شیوه هر ساله برگزار نمی‌شود لذا مراسم جزءخوانی در مصلای شهرکرد و سراسر استان نخواهیم داشت.

وی گفت: مراسم جزءخوانی به صورت خانگی و مجازی برگزار می‌شود، ضمن اینکه طبق هماهنگی با صدا و سیمای استان، مقرر شده است که آرشیو جزءخوانی سال‌های گذشته در طول ماه رمضان امسال از این رسانه پخش شود.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک