گفت و گو
پیوندهای تصویری
1399/01/31 تعداد بازدید: 175
print
فعالیت مؤسسات و خانه های قرآن در بروجن تعطیل نیست

حجت الاسلام صالحی گفت: در پی شیوع ویروس کرونا، مؤسسات و خانه های قرآن شهری و روستای در شهرستان بروجن فعالیت خود را در فضای مجازی ادامه می دهند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، حجت‌الاسلام سید ابوالفضل صالحی رئیس اداره بروجن، گفت: مؤسسه‌ها و خانه‌های قرآن از اسفند ۹۸ با ورود ویروس کرونا و با شعار در خانه بمانیم فعالیت خود را تعطیل نکرده و در فضای مجازی آغاز کردند.

حجت‌الاسلام صالحی ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت خودجوش و جهادی موسسه‌ها و خانه‌های قرآن در شهرها و روستاهای شهرستان، که در ایام ورود ویروس کرونا فعالیت داشتند گفت: در شهرستان بروجن مراکز قرآنی کارکردهای اجتماعی خود را دو چندان کرده اند و در تولید ماسک با همکاری دیگر نهادها بیش از ۱۰ هزار ماسک آماده و توزیع کردند.

وی گفت: در وضعیت موجود کرونایی مؤسسه‌ها و خانه‌های قرآن، در فضای مجازی، پویش ختم قرآن کریم، ویژه درگذشتگان و شفای بیماران کرونایی و آموزش حفظ و مفاهیم قرآن و مهدویت را راه‌اندازی کردند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی، بابیان هدف تأسیس مؤسسه‌ها و خانه‌های قرآن گفت: ارتقای سطح معلومات و مهارت‌های قرآنی مردم به‌منظور کاهش بی‌سوادی قرآنی و ارتقاء شاخص‌های فرهنگ دینی و کاهش آسیب‌ها و ناهنجاری‌های اجتماعی با بهره‌گیری از آموزه‌های کلام وحی از وظایف دیگر این مراکز است.

وی یادآور شد: در همکاری و تولید ماسک، ۸ مرکز قرآنی، آموزش حفظ و مفاهیم قرآن و مهدویت ۷ مرکز و پویش ختم قرآن کریم با حضور بیش از ۳۵۰ نفر توسط ۹ مرکز قرآنی در فضای مجازی، تلفنی و پیامک، انجام‌شده است.

گفتنی است، در شهرستان بروجن ۵ موسسه و ۲۴ خانه قرآن شهری و روستای فعالیت می‌کنند.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک