گفت و گو
پیوندهای تصویری
1400/06/09 تعداد بازدید: 123
print
مردم، مسجد و امام سه رکن اصلی برای رشد و تعالی محله

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی از اجرای طرح محله مقاوم در شهرستان شهرکرد خبرداد و گفت: مردم، مسجد و امام سه رکن اصلی برای رشد و تعالی محله هستند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، حجت‌الاسلام حمید بهرامی فیل آبادی در گفتگو با این روابط عمومی گفت: طرح محله مقاوم در ۱۳ محله در شهرستان شهرکرد در حال برگزاری است که با مشارکت روحانیون مستقر و ظرفیت های موجود در محله ها از قبیل هیئات مذهبی، کانون های فرهنگی هنری و فرهنگی تبلیغی، پایگاه بسیج، مراکز قرآنی، خانه هلال و خانه ورزش انجام می‌شود.

سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهرکرد افزود: این طرح با هدف گسترش فرهنگ دینی به منظور تحقق تمدن نوین اسلامی از رهگذر شکل دهی جامعه¬ای مقاوم در برابر تهاجم فرهنگی و تکانه¬های اقتصادی، گسترش روحیه نشاط و امید و ایجاد حس خوب بین مردم بر اساس تقویت خودباوری و تقویت روحیه مطالبه گری نظام مند بین مردم محلات و تقویت روحیه تعامل بین مردم و مسئولان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: در این طرح با به میدان آمدن تمام ظرفیت های محله، رابطۀ خویشاوندی و هم¬جواری تقویت می‌شود، نیازمندی¬های طائفه و محله همچون ازدواج، اشتغال، معیشت، درمان، آموزش و... با تکیه بر ظرفیت¬های موجود در آنها، نیازمندی¬های بانوان سرپرست خانوار، بی¬سرپرست و بدسرپرست رفع می‌شود، امنیت محله ارتقاء پیدا می‌کند، استعدادهای موجود در محله و طائفه به فعلیت رسانده می‌شود و مشکلات و معضلات نظام اسلامی کاهش پیدا می‌کند.

بهرامی فیل آبادی گفت: سه مسجد در محله منظریه شهرکرد، دو مسجد و محله در منطقه مهدیه شهرکرد، یک مسجد در محله میرآباد شرقی، روستاهای کاکلک، پیربلوط، خیرآباد و بهرام آباد هر کدام یک مسجد، مسجد امام علی علیه السلام شهر نافچ، مسجد صاحب الزمان (عج) شهر طاقانک و مسجد جامع شهر چالشتر میزبان طرح محله مقاوم هستند.

گفتنی است، این نشست ۹ شهریور در اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهرکرد برگزار شد.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک