گفت و گو
پیوندهای تصویری
1400/02/08 تعداد بازدید: 175
print
فعالیت ۵۶ باب موسسه و خانه قرآن در شهرستان شهرکرد

کارشناس قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهرکرد بیان کرد: همزمان با ماه مبارک رمضان ۵۶ مرکز قرآنی در شهرستان شهرکرد به انجام فعالیت های قرآنی می پردازند.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، علی داتلی بیگی کارشناس قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهرکرد در گفتگو با این روابط عمومی گفت: در این شهرستان مجموعا ۵۶ خانه قرآن شهری و روستایی و موسسه قرآنی وجود دارد که از این تعداد ۱۶ باب موسسه و ۴۰ باب خانه قرآن هستند و همه ۵۶ باب در ماه مبارک رمضان به فعالیت های قرآنی مشغول هستند.

داتلی بیگی افزود: با توجه به اینکه هر ساله مراکز قرآنی استان با توجه به فعالیت ها و برنامه هایی که دارند، ارزیابی و سطح بندی می شوند، در حال حاضر از ۱۶ باب موسسه قرآنی ۷ باب فعال، ۵ باب نیمه فعال و ۴ باب غیرفعال هستند.

وی ادامه داد: همچنین از ۴۰ باب خانه قرآن، ۳۲ باب شهری و ۸ باب روستایی هستند که از ۳۲ باب خانه قران شهری ۱۲ باب فعال، ۱۲ باب نیمه فعال و ۸ باب غیر فعال هستند.

کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرکرد رویکرد این اداره را افزایش خانه قرآن های روستایی در مناطق مختلف دانست و گفت: متاسفانه تعداد خانه های قرآن روستایی در شهرستان شهرکرد رضایت بخش نیست و فقط ۸ روستا خانه قرآن دارند که از این تعداد هم ۱ خانه قرآن فعال، ۲ خانه قرآن نیمه فعال و ۵ خانه قرآن دیگر هم غیر فعال هستند.

داتلی بیگی در ادامه با بیان اینکه کلاس های آموزش قرآن قرآن کریم شامل روخوانی، روانخوانی، مفاهیم، تجوید مقدماتی و تکمیلی، حفظ عمومی و تخصصی، به صورت مجازی و آنلاین و حضوری در مراکز فعال و نیمه فعال شهرستان برگزار می‌شود.

وی افزود: در سال ۱۳۹۹ در استان چهار محال و بختیاری۹۰ نفر در آزمون تخصصی اعطای مدرک شرکت نمودند که از شهرستان شهرکرد ۴ نفر موفق به دریافت مدرک تخصصی حفظ قرآن کریم شد.

وی گفت: هر سال ثبت نام این آزمون از اسفند ماه آغاز به مدت یک ماه از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان دارالقرآن الکریم به نشانی telavat.com انجام می‌شود.

کارشناس امور قرآنی اداره تبلیغات اسلامی شهرکرد افزود: این آزمون با استناد به مصوبه ۵۷۳ شورای عالی انقلاب فرهنگی و در رشته‌های حفظ ۱۰، ۲۰ و کل قرآن کریم و با مدارک اعطایی هم‌تراز دیپلم تا دکترا برگزار می‌شود.

گفتنی است، مدارک این آزمون پس از کسب حد نصاب امتیازات لازم توسط شرکت‌کنندگان، با امضاء وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی به قبول‌شدگان اعطاء می‌شود.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک