گفت و گو
پیوندهای تصویری
1400/03/06 تعداد بازدید: 246
print
تشکیل انجمن اسلامی محله در محلات منتخب شهرستان شهرکرد

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی از تشکیل انجمن اسلامی محله در محلات منتخب استان ذیل طرح محله و طایفه مقاوم خبرداد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری حجت‌الاسلام سید ابوالقاسم کاظمی در نشست هم اندیشی و هم افزایی که با حضور جمعی از مبلغین شهرستان شهرکرد برگزار شد، با اشاره به آیه شریفه ۷۱ از سوره مبارکه توبه در تشریح «ولایت» و رابطهٔ آن با طرح محله و طائفه مقاوم، گفت: همبستگی اجتماعی و خویشاوندی و پای کار آوردن مشارکت های مردمی برای حل مسائل و نیاز های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، ورزشی، سلامتی و... مردم محله و طایفه هدف اصلی این طرح است و این نوع تبلیغ نه تنها یک طرح تبلیغی، بلکه یک رویکردی تازه و متفاوت در تبلیغ دین است. ابتنای بر مبانی، اصول، احکام و دستورات دینی در مقام نظر و نگاه جامع، فراگیر و واقع بینانه در مقام عمل از ویژگی های این رویکرد جدید است.

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی در ادامه امام محله را محور اصلی فعالیت های محله دانست و افزود: همیاری، همکاری و مشارکت سایر مجموعه های فعال در محله با موضوع مسجد و امام محله مورد انتظار است.

اداره تبلیغات اسلامی نیز در زمینه های گوناگون همچون آموزش و توانمندسازی انجمن اسلامی محله همکاری های مناسبی خواهد داشت.

وی بیان کرد: نیاز ها و مشکلات و معضلات موجود در یک محله، با همکاری سایر افراد محله قابل حل است و اجرای موفق این طرح نیاز به شناسایی افراد اثرگذار و فعال در محله دارد.

حجت‌الاسلام کاظمی با ذکر چندین مثال در خصوص حل و فصل بسیاری از مشکلات محله با همکاری و همراهی مردم، گفت: استفاده از کمک ها و حمایت های حاکمیتی هم نیاز به پیگیری مردمی دارد و محله ای موفق تر است که بتواند در کنار حمایت های حاکمیتی، حمایت و مشارکت مردم را نیز جلب نماید.

در ادامه این نشست سایر مبلغین دغدغه ها و نظرات و پیشنهاد های خود را مطرح کردند و بعد از جمع بندی به‌عنوان نخستین مرحله ی اجرایی این طرح مصوب شد در محله های منتخب انجمن اسلامی محله با حضور معتمدین، خیرین، فعالان فرهنگی، مذهبی و قرآنی و سایر اقشار تأثیرگذار در محله شکل گیرد.

گفتنی است، این نشست روز دوشنبه ۳خرداد ۱۴۰۰ در دفتر معاونت فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک