گفت و گو
پیوندهای تصویری
1399/02/15 تعداد بازدید: 153
print
شرکت ۱۰۵۴ قرآن آموز در دوره های عمومی آموزش قرآن کریم در چهارمحال و بختیاری

رئیس اداره امور قرآنی استان با تشریح مهم ترین فعالیت های قرآنی انجام شده این اداره درنیمه دوم سال ۹۸ گفت: یک هزار و۵۴ قرآن آموز در دوره های عمومی آموزش قرآن شرکت کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، محسن تقی‌پور رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری درگفتگو با خبرنگار روابط عمومی این اداره کل با تشریح فعالیت‌های این اداره در نیمه دوم سال ۹۸ به برگزاری دوره‌های تربیت معلم قرآن کریم با همکاری مؤسسات استان اشاره و از آن به ‌عنوان مهم‌ترین برنامه‌های این اداره قرآنی در طول سال یاد کرد.

تقی‌پور با اشاره به اینکه نیمه دوم سال ۹۸ شش دوره تربیت نیروی متخصص آموزش قرآن کریم در استان برگزارشد، افزود: علاوه برقبولی۱۵۶نفر در این شش دوره تخصصی،سه دوره آموزشیاری قرآن کریم نیز در استان برگزارشد.

وی همچنین با اشاره به اهمیت فراگیری قرآن و ضرورت آموزش آن بیان کرد: در نیمه دوم سال ۹۸ با استفاده از ظرفیت مؤسسات و خانه‌های قرآنی در طرح‌های عمومی همچون روخوانی وروانخوانی و حفظ قرآن کریم، هزار و ۵۴ قرآن آموز در کلاس‌های آموزشی شرکت کردند.

رئیس اداره امور قرآنی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری گفت: تربیت حافظان قرآن کریم همواره از تاکیدات مقام معظم رهبری است و در سال ۹۸ برای تربیت حافظان قرآن آموزش های متنوعی در نظر گرفته شد زیرا حفظ قرآن کریم سرمایه ارزشمندی است و هرکس قرآن را حفظ کند خواه ناخواه هم قرائتش خوب می‌شود و هم بر روی آیات قرآن تدبر می‌کند.

تقی پور با اشاره به این که برنامه های حفظ اداره امور قرآنی توسط موسسات و خانه های قرآنی اجرا شدند افزود: معانی والای قرآن کریم ابتدا به ذهن، سپس به قلب و بعد به تمامی جوارح انسان رسوخ پیدا کند و تنها از این طریق است که انسان می تواند به درجه حامل برسد.

رئیس اداره امور قرآنی گفت:ایمان به قرآن بسیار حیاتی است و اگر می خواهیم عالم بی عمل نباشیم باید یک برنامه اصولی برای تربیت نسل جوان قرآنی داشته باشیم و البته می دانیم که تهیه برنامه های کامل این چنینی بسیار سخت خواهد بود ولی این بستگی به همت مدیران مراکز قرآنی دارد.

وی افزود: در سال گذشت هشت عنوان برنامه در راستای توسعه حفظ قرآن کریم در نظر گرفته شده بودکه حفظ ۳ جزء کامل و پیوسته قرآن کریم یکی از آنها بود و۴۵۳ نفر در استان تحت تعلیم آموزش های این طرح قرارگرفتند.

تقی پور با اشاره به اینکه آزمون مربوط به حفظ ۳ جزء پیوسته توسط داوران منتخب اداره امور قرآنی استان برگزارشد ادامه داد: دیگر آموزش های حفظ سال ۹۸ در قالب حفظ جزء سی ام قرآن، حفظ تخصصی، برگزاری همایش تخصصی حافظان و آموزش حفظ سور منتخب بود.

وی در پایان سخنان خود گفت: حمایت از تربیت حافظان ۵ جزء، آموزش حفظ کل قرآن کریم، برگزاری جلسات ثابت حفظ محوری از دیگر برنامه های مربوط به توسعه حفظ قرآن کریم بود که در سال ۹۸ اجرا شد.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک