گفت و گو
پیوندهای تصویری
1399/07/12 تعداد بازدید: 324
print
حضور مؤثر روحانیون چهارمحالی در دفاع مقدس

روحانیون چهارمحال و بختیاری در هشت سال دفاع مقدس حضور پر رنگی در مسیر مقابله با دشمن ایفا کردند به طوری که ۷۷ نفر از روحانیون این استان در هشت سال دفاع مقدس شهید شدند.

 

به گزارش روابط عمومی تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، دوران دفاع مقدس بزرگ زرینی در تاریخ پرافتخار کشور است که هر گوشه از آن بیانگر حماسه جوانان این مرز و بوم است. هشت سال دفاع مقدس عرصه رشادت‌ها و ایثارگری اقشار مختلف مردم از جمله پیر و جوان، مرد و زن، روحانی، کارمند، کارگر و… است.
با آغاز هشت سال دفاع مقدس، گروه گروه جوانان غیرتمند استان چهارمحال و بختیاری به منظور دفاع از میهن اسلامی ایران عازم جبهه‌های جنگ شدند.

از آنجایی که در سال‌های اول جنگ این استان یگان مستقلی نداشت، نیروهای اعزامی بیشتر در یگان‌های لشکر هشت نجف – ۱۴ امام حسین (ع) و تیپ‌های ۲۵ کربلا و ۱۷ علی بن ابیطالب (ع) ساماندهی می‌شدند و در عملیات‌های مختلف از جمله حصر آبادان، فتح المبین، بیت المقدس، طریق القدس و… حضور یافتند و ایثارگری‌های بسیاری انجام دادند.
جوانان چهارمحالی با فعال شدن تیپ قمر بنی هاشم (ع) در عملیات‌های مختلف حضور یافتند و شهادت دو هزار و ۴۰۰ شهید از این استان در هشت سال دفاع مقدس بیانگر ایثارگری جوانان این استان از دفاع از انقلاب اسلامی و کشور است.
روحانیون چهارمحال و بختیاری نیز در کنار اقشار مختلف مردم در میدان جنگ حضور پر رنگ داشتند که حدود ۷۷ شهید چهارمحال و بختیاری از روحانیون است.

شهدا با نثار خون خود از تمامیت ارضی و از اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی دفاع کردند و عزت و سربلندی برای کشور به ارمغان آوردند.

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری اظهار کرد: شهدا با نثار خون خود از تمامیت ارضی و از اهداف و آرمان‌های
انقلاب اسلامی دفاع کردند و عزت و سربلندی برای کشور به ارمغان آوردند.
حجت‌الاسلام سید عزیز الله میر احمدی عنوان کرد: شهدا با جانفشانی و ایثار، دشمن را در اجرای نقشه‌های شوم خود ناکام گذاشتند.
وی ادامه داد: امروز به برکت ایثار و رشادت‌های شهدا و رزمندگان کشور دارای اقتدار و قدرت نظامی بالایی است.
معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری با اشاره به هدف قرار دادن موشکی پایگاه نظامی آمریکا در عراق، گفت: کشور به نقطه‌ای رسیده است که دشمن از قدرت نظامی ما در هراس است.
وی ادامه داد: چهارمحال و بختیاری دو هزار و ۴۰۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است که حدود ۷۷ شهید این استان از جامعه روحانیون است.
معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری عنوان کرد: ادارات تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری در ساماندهی و اعزام
روحانی به میدان جنگ و جمع آوری کمک‌های مردمی برای ارسال به جبهه نقش مؤثر و سازنده‌ای ایفا کرده اند.
ادارات تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری در ساماندهی و اعزام روحانی به میدان جنگ و جمع آوری کمک‌های مردمی برای ارسال به جبهه نقش مؤثر و سازنده‌ای ایفا کرده اند.
وی در ادامه با اشاره به برنامه‌های تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری در هفته دفاع مقدس، عنوان کرد: گرامیداشت هفته دفاع مقدس وظیفه همه آحاد جامعه است و باید تلاش کنیم که ارزش‌های دفاع مقدس در جامعه زنده نگاه داشته شود و به نسل جوانان امروز جامعه منتقل شود.
معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری تاکید کرد: بر پایی غرفه در نمایشگاه دفاع مقدس از مهمترین اقدامات این
نهاد در هفته دفاع مقدس در راستای ترویج ارزش‌های دفاع مقدس است که با همکاری حوزه هنری و حوزه علمیه فعال شده است.
وی گفت: تصاویر ۸۰ شهید روحانی در این غرفه به نمایش گذاشته شده است که ۷۷ شهید جزو شهدای دوران دفاع مقدس و سه شهید جز و شهدای مدافع حرم هستند.
وی ادامه داد: پخش فیلم‌های دفاع مقدس نیز از دیگر برنامه‌های تبلیغات اسلامی در راستای تبیین ارزش‌های دفاع مقدس در این استان است.

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری گفت: چاپ بنر و معرفی اقدامات این سازمان در دوران دفاع مقدس از دیگر
برنامه‌های این سازمان در هفته دفاع مقدس است.
برگزاری روضه با یاد شهدا در چهارمحال و بختیاری وی با اشاره به برگزاری روضه محله حسینی در محله‌های این استان، تأکید کرد: روضه‌های حسینی در سال‌های گذشته در خانه برگزار می‌شد که این روضه‌ها امسال به واسطه رعایت پروتکل‌های بهداشتی در راستای مقابله با شیوع کرونا در محله‌ها برگزار می‌شود.
معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی تبلیغات اسلامی چهار محال و بختیاری گفت:روضه محله ما با اصحاب آخرالزمانی سیدالشهدا علیه السلام به مناسبت هفته دفاع مقدس با یاد شهدا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جلوی منازل شهدا برگزار می‌شود.
وی ادامه داد: در حال حاضر روحانیون در شهرهای مختلف استان با موضوع دفاع مقدس در حال تبلیغ هستند و هنوز ابعاد زیادی از جنگ تحمیلی برای مردم بیان نشده که بیان این رشادت‌ها و ایثار گری‌ها و انتقال آن به نسل جوان جامعه ضروری است.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک