گفت و گو
پیوندهای تصویری
1399/11/30 تعداد بازدید: 99
print
تشکیل نخستین نشست شورای راهبردی ائمه جماعات و تبلیغ برتر ادارات شهرستان شهرکرد

نخستین نشست شورای راهبردی ائمه جماعات و تبلیغ برتر ادارات شهرستان شهرکرد به منظور ساماندهی، توانمند سازی، احصا مشکلات، همچنین انتخابات به منظور تعیین اعضای شورا و رابط تشکیل شد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری حجت‌الاسلام سید ابوالقاسم کاظمی در نخستین نشست شورای راهبردی ائمه جماعات و تبلیغ برتر ادارات شهرستان شهرکرد با اشاره به نامه ۴۶ نهج البلاغه گفت: امام علی علیه السلام خطاب به مالک اشتر می فرمایند: «پس از یاد خدا و درود همانا تو از کسانى هستى که در یارى دین از آنها کمک مى گیرم» و این نکته نکته ی مهمی است که امیرالمومنین علی علیه السلام به شخصی این گونه اهمیت می دهد و این گونه جایگاه اورا تعریف می‌کند و از او برای یاری دین کمک می خواهد.

حجت‌الاسلام کاظمی اقامه ی دین را وظیفه ی اصلی روحانیون و مبلغین دانست و افزود: به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی فضایی فراهم شده تا دستگاه های اجرایی هم مقدمات و زمینه ی ترویج و بسط احکام و معارف دین را در حیطه ی خود فراهم کنند که یکی از آن زمینه ها زمینه ی اقامه نماز جماعت در ادارات است.

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی و سرپرست اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهرکرد ادامه داد: کلا نظام مقدس جمهوری اسلامی برای اقامه ی دین است، اما در این مورد به صورت خاص برای اقامه ی نماز شرایط فراهم شده است و اکنون که این ظرفیت و این زمینه به روی ما به‌عنوان متولیان فرهنگ به‌ویژه فرهنگ دینی باز شده، عاجزانه درخواست دارم به حداقل ها اکتفا نکنیم و در این مسیر از حداکثر توان استفاده کنیم.

قائم مقام اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری هم در این نشست با اشاره به ظرفیت بالای ائمه جماعات ادارات و مساجد در جامعه و میزان اثر گزاری آنها، گفت: با اشاره به آیه ی ۴۱ سوره حج و دیگر آیات قران کریم، وقتی که بندگان صالح خدا مکنت و تسلط و اقتدار پیدا می‌کنند، نخستین وظیفه ی آنها اقامه، نهادینه کردن و برپا داشتن نماز است.

حجت‌الاسلام سید عزیز الله میراحمدی افزود: امام خمینی (ره) نماز را کارخانه ی انسان سازی می داند و نمازی انسان ساز خواهد بود که بر روی روح و روان انسان اثر گذار باشد و یکی از مکان هایی که باید علاوه بر پرپایی نماز به اقامه کردن نماز هم توجه ویژه شود، ادارات هستند و این نشان دهنده وظیفه ی سنگین امام جماعت است.

وی ادامه داد: در بحث اقامه نماز جماعت در ادارات سه موضوع مطرح است، اول در دسترس بودن نماز خانه ی ادارات، بهترین مکان و با بهترین امکانات، دوم امکانات سخت افزاری و نرم افزاری که می طلبد امام جماعت هر دستگاهی با توجه به شرایط آن دستگاه، ارباب رجوع ها، مسائل و مشکلات آن مجموعه تدابیری را بیندیشد و نکته ی سوم ارتباط عمیق و روابط عمومی بالا با ارباب رجوع و کارکنان اداره داشتن.

نشست شورای راهبردی ائمه جماعات و تبلیغ برتر ادارات شهرستان شهرکرد به منظور ساماندهی، توانمند سازی، احصا مشکلات و پیشنهاد های ارائه شده، همچنین انتخابات به منظور اعضای شورا و رابط تشکیل شد.

بعد از مشخص شدن کاندیدها(۷ نفر) و رأی گیری به منظور تعیین ۵ نفر عضو شورای راهبردی ائمه جماعات و تبلیغ برتر ادارات شهرستان شهرکرد، افراد ذیل انتخاب شدند.
۱) حجت‌الاسلام یزدان نظری با کسب ۲۰ رأی نفر اول
۲) حجت‌الاسلام غفار رئیسی با کسب ۱۹ رأی نفر دوم
۳) حجت‌الاسلام عبدالرضا یزدانی با کسب ۱۹ رأی نفر سوم
۴) حجت‌الاسلام مهدی شریفی با کسب ۱۶ رأی نفر چهارم
۵) حجت‌الاسلام ابوالفضل محمدی با کسب ۱۳ رای نفر پنجم

لازم به ذکر است اعضای منتخب بعد از تشکیل جلسه یک نفر را به‌عنوان رابط معرفی کنند تا با رابط دیگر شهرستان ها نشست های استانی را تشکیل دهند.

گفتنی است اعضای شرکت کننده در این نشست ۳۶ نفر بودند که روز پنجشنبه ۳۰ بهمن ۹۹ در تالار همایش بلاغ اداره کل تبلیغات اسلامی با رعایت کامل اصول بهداشتی گرد هم آمدند.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک