گفت و گو
پیوندهای تصویری
1398/06/12 تعداد بازدید: 64
print
برگزاری همایش مسئولین هیئت های مذهبی و مداحان شهرستان بروجن

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بروجن از برگزاری همایش هیئت های مذهبی این شهرستان در سالن جلسات فرمانداری خبر داد و گفت: دشمن وحدت ما را نشانه رفته است.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال و بختیاری، حجت‌الاسلام سید ابوالفضل صالحی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بروجن، با اعلام این خبر گفت: دوشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۸ همایش هیئت‌های مذهبی با حضور نهادهای فرهنگی و مذهبی و مسئولین شهرستان و مدیران هیئت مذهبی در سالن جلسات فرمانداری بروجن برگزار شد.

حجت‌الاسلام صالحی در ابتدای این همایش ضمن خیرمقدم به مسئولین هیئت‌های مذهبی و مسئولین شهرستان بروجن، گفت: هدف از تشکیل این همایش، حفظ و نشر ارزش‌های عاشورایی، بصیرت افزایی مدیران هیئت‌ها مذهبی، انسجام و یکپارچگی فعالیت‌های ماه محرم و شناسایی آسیب‌ها و گسترش فرصت‌ها عنوان کرد.

وی افزود: دشمن وحدت ما را نشانه رفته است تا از ایجاد تفرقه میان مسلمین به اهداف شوم خود دست یابد؛ لذا ماه محرم و مجالس عزای شهدای کربلا فرصت مغتنمی است، تا بتوانیم وحدت میان مسلمان ایران و جهان را به تصویر بکشیم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی در این همایش حفظ شعائر اهل‌بیت علیهم‌السلام را از بهترین افتخارات هیئت‌های مذهبی دانست و گفت: هر وقت مکتب اهل‌بیت علیهم‌السلام نیازمند حضور مردان بزرگ بوده هیئت‌های مذهبی در این عرصه پیشگام بودند.

وی در ادامه گفت: هیئت‌های مذهبی و دسته‌های عزاداری باید تمام مسائل فرهنگی و شأن و منزلت سرور و سالار شهیدان را رعایت نمایند تا مراسم عزاداری در سطح شهرستان به‌خوبی برگزار شود.

در این همایش که فرماندار، دادستان و جانشین فرماندهی انتظامی شهر

ستان بروجن شرکت داشتند، در خصوص همکاری هیئت‌ها مذهبی با نیروی انتظامی جهت ایجاد امنیت در دهه‌ی اول ماه محرم، ثبت هیئت‌های مذهبی در سامانه طوبی، ذبح غیرشرعی در معابر، انسجام و یکپارچگی فعالیت‌های ماه محرم، شناسایی آسیب‌ها و گسترش فرصت‌ها، به ایراد سخن پرداختند.

در این همایش هیئت‌های مذهبی به بیان مسائل و مشکلات هیئت‌ها پرداختند که حجت‌الاسلام صالحی گفت: ما با همکاری هیئت‌های مذهبی نهایت سعی خود را در جهت هرچه بهتر برگزار کردن این ایام انجام خواهیم داد و نیز امیدواریم هیئت‌ها نیز همکاری لازم را با ما داشته باشند.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی یادآور شد: از ۲۵۲ هیئت مذهبی ۶۰ هیئت در سامانه طوبی ثبت‌نام کرده‌اند که می‌بایست مابقی هیئت‌ها نیز در سامانه طوبی ثبت‌نام کنند. تا با مشکلی از جمله سهمیه نذورات و غیره، مواجه نشوند.

وی درباره سامانه طوبی گفت: طوبی، سامانه‌ای تحت وب برای تسهیل و تسریع در اخذ مجوز تشکل‌های دینی و ثبت اطلاعات تشکل‌ها، طراحی‌شده است.

گفتنی است، ۲۵۲ هیئت مذهبی شهرستان بروجن در ماه محرم بیش از دو هزار مراسم سخنرانی و سینه‌زنی و عزاداری برگزار خواهند کرد.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک