گفت و گو
پیوندهای تصویری
1399/01/18 تعداد بازدید: 231
print
برگزاری نشست هماهنگی امورشرعی اموات کروناای در اداره تبلیغات اسلامی بروجن

رئیس اداره تبلیغات اسلامی بروجن از برگزاری جلسه درباره چگونگی غسل و تدفین اموات ناشی از بیماری کرونا در شهرستان بروجن خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، حجت‌الاسلام سید ابوالفضل صالحی رئیس اداره بروجن، در گفتگو با رابط خبری این اداره اظهار داشت: با توجه به شیوع ویروس کرونا، ائمه جمعه طلاب و روحانیون آزاد ومستقر در این شهرستان به طور داوطلبانه در روند غسل و تدفین شهروندانی که به خاطر بیماری کرونا فوت کرده‌اند وارد میدان شده اند.

حجت‌الاسلام صالحی بیان کرد: یکی از مشکلات این روزها، کفن و دفن اموات کرونایی است که نگرانی‌هایی را برای بازماندگان اموات ایجاد کرده است.

وی تصریح کرد: با توجه به تأکیدات و فتاوی مراجع تقلید به‌ویژه رهبر معظم انقلاب مبنی برغسل اموات کرونایی، در جلسه های مختلف هماهنگی که با حضور فرماندار محترم، حجت‌الاسلام جعفری نمایند منتخب بروجن، رئیس حوزه علمیه بروجن، شورای شهروشهردار بروجن، رئیس شبکه بهداشت، و جمعی از علمای فرهیخته شهرستان و جلسه های ستاد کرونا انجام شد مقرر شد که این اموات بصورت متمرکز در شهرستان بروجن باهمکاری گروه جهادی طلاب غسل وبه خاک سپرده شوند.

وی یادآور شد: در این جلسه مکان مناسب ومجزا از غسالخانه شهر بروجن توسط شورا وشهردار محترم تامین گردیدهمچنین اقدامات مناسبی برای تأمین زیرساخت‌های لازم بهداشتی، برای غسل و تدفین اموات ناشی از بیماری کرونا، ازجمله تأمین تجهیزات و لباس‌های بهداشتی و موارد موردنیاز دیگر انجام‌شده تا سلامت روحانیون و طلاب تأمین شود.

حجت‌الاسلام صالحی بیان کرد: تاکنون تعداد ۱۵ نفر از روحانیون و طلاب برای انجام‌وظیفه شرعی و غسل دادن اموات کرونایی را در این شهرستان اعلام آمادگی نمودند.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک