گفت و گو
پیوندهای تصویری
1398/01/06 تعداد بازدید: 202
print
برگزاری آیین معنوی اعتکاف در ۱۶مسجد شهرستان فارسان

رئیس اداره تبلیغات شهرستان فارسان از برگزاری آیین معنوی اعتکاف در ۱۶ مسجد این شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهار محال و بختیاری، سید حسن چراغی رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان فارسان با توجه به همزمانی ایام اعتکاف با آغاز سال جدید گفت: معتکفین می توانند برای ثبت نام خود در سایت www.etekafchb.ir مراجعه کنند.

وی در ادامه با اشاره به فرهنگ اعتکاف افزود: با وجود اینکه امسال روز اول اعتکاف مصادف شده است با روز اول نوروز و حضور مردم در مساجد و بر گزار کردن این فریضه الهی نشانه ای از مردمی بودن این گونه برنامه های معنوی می دهد که شایسته است با اطلاع‌رسانی دقیق زمینه حضور علاقه مندان را در اجرا کردن این برنامه فراهم کنیم.

رئیس اداره تبلیغات در ادامه گفت: پیش بینی می‌شود که امسال عده کمتری در این مراسم معنوی شرکت کنند لذا از مبلغین و دست اندر کاران امر آموزش و پرورش خواست که تبلیغ بیشتری کنند که امسال نیز مانند سال های گذشته شاهد بر نامه های با شکوهی در سطح شهرستان باشیم.

چراغی در ادامه گفت مراسم معنوی اعتکاف از اهمیت ویژه ای قرار دارد و در این را ستا از مبلغین شهرستان خواست تا با برگزار کردن نماز های جماعت در سه وقت، و تشکیل کرسی های تلاوت قرآن و برنامه های پرسش و پاسخ را در اولویت کار های تبلیغی خود در این سه روز قرار دهند تا بتوانند جلوه جدید و نوعی با این برنامه معنوی دهند.

وی در ادامه اظهار کرد: بیش از ۱۶مسجد برای اعمال اعتکاف در سراسر شهرستان فارسان پیش بینی شده است که با اسم شهر و روستاها در سامانه ثبت نام در اعتکاف مشخص شده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی همکاری کردن با رسانه های محلی را جهت تبلیغ و ترویج فرهنگ اعتکاف امری ضروری و لازم دانست و از مبلغان خواست تا با تبلیغ کردن در این فضا ها با این افراد همکاری های لازم را انجام دهند.

گفتنی است برنامه معنوی اعتکاف در روز ۲۹ اسفند،۱و ۲ فروردین در سراسر شهرستان برگزار می‌شود.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک