گفت و گو
پیوندهای تصویری
1399/01/23 تعداد بازدید: 241
print
اجرای طرح احسان مهدوی در استان چهارمحال و بختیاری

مسئول قرارگاه فرهنگی بانوان استان چهارمحال و بختیاری از توزیع ۱۱۴ بسته مواد غذایی با کمک خیرین در نقاط مختلف استان در روز نیمه شعبان به ارزش ۲۵۰ میلیون ریال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی چهارمحال و بختیاری، فاطمه اسکندری گفت: یک کیلو گوشت، یک عدد مرغ متوسط، یک کیسه برنج، ماکارونی، روغن، سویا، رب گوجه و. .. در قالب ۱۱۴ بسته بین یک‌صد و چهارده خانواده توزیع شد.

اسکندری افزود: این خانواده‌ به‌ صورت رصد شناختی شناسایی شدند نه به‌صورت رصد تشکیلاتی، با این توضیح که ملاک تحت پوشش کمیته امداد و یا اداره بهزیستی بودن نیست، بلکه شناختی که افراد نسبت به مردم‌دارند باعث شده تا خانواده‌ها شناسایی بشوند و ممکن است در بین آن‌ها افراد تحت پوشش هم باشند.

وی ادامه داد: این بسته‌ها به مناسبت میلاد امام زمان (عج) و باهدف کمک به خانواده‌هایی که در موضوع کرونا دچار آسیب اقتصادی شده‌اند، رصد مشکلات مردم، همدلی و مرتفع کردن برخی مشکلات مردم، تهیه و توزیع می‌شوند.

مسئول قرارگاه فرهنگی بانوان استان چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: این بسته‌ها توسط نیروهای مردمی توزیع می‌شود و عامه‌ی مردم بدانند مسجد فقط جای خواندن نماز و دعا و مناجات نیست، بلکه محلی است برای تمامی فعالیت‌های دینی و مذهبی و فرهنگی و سنگری است که در هر برهه‌ای باید حفظ و تقویت شود، به دنبال این هستیم که خود مردم پای‌کار بیایند و مشکلات محله و اجتماع خود را رصد کنند و در جهت رفت این مشکلات باهم همدردی، همدلی و همکاری کنند.

اسکندری بابیان اینکه ما پلی هستیم بین مردم، با مردم، گفت: در حال حاضر یک سیستم اعتماد ملی با موضوع روحانیون به وجود آمده و این طرح طرحی است که از مردم به‌واسطه‌ی روحانیون و مسجد به مردم کمک‌رسانی و همدلی می‌شود و به حول و قوه الهی طرح کمک‌رسانی و همدلی در مناسبت‌ها و اعیاد دیگر هم ادامه پیدا خواهد کرد.

وی افزود: این کمک‌ها توسط قرارگاه فرهنگی بانوان اداره کل تبلیغات اسلامی استان جمع‌آوری‌شده و در اختیار مساجد قرار داده‌شده است و هیچ نهاد، دستگاه یا اداره‌ای دران نقشی ندارد.

نظرات:

loader
© کلیه حقوق و محتوای این سایت متعلق به اداره کل تبلیغات اسلامی استان چهارمحال بختیاری می باشد .استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است.
طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی توسط اینتک